اخبار

بستری شدن ۳۵۰ بیمار جدید کرونایی در گیلان

رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان با بیان اینکه هم‌اینک حدود ۳۵۰ بیمار مبتلا به کرونا در استان بستری هستند گفت: ۱۲ بیمارستان گیلان به دستگاه اکسیژن‌ساز مجهز شد.
ارسلان سالاری در گفت‌وگو با خبرنگار در رشت، وضعیت استان گیلان از حیث شیوع ویروس کرونا را تشریح کرد و با تأکید مجدد بر لزوم کاهش ترددها و رعایت پروتکل‌های بهداشتی اظهار داشت: هم‌اینک حدود 350 بیمار مبتلا به کرونا در بیمارستان‌های گیلان بستری و تحت مراقبت‌های پزشکی و درمانی هستند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان در پاسخ به این پرسش که در یک ماه و نیم اخیر چه تغییراتی در روند ابتلاء افراد به ویروس کرونا در استان گیلان به وجود آمده است عنوان کرد: به علت افزایش ترددها در سطح شهرها و تعطیلات مناسبتی که با آن مواجه شدیم بر تعداد افراد مبتلا به ویروس کرونا در گیلان افزوده شد.

سالاری با بیان اینکه پس از عید سعید فطر و در روزهای تعطیلات آن ابتلاء به ویروس کرونا در استان گیلان دچار یک روند و سیر افزایشی شد تصریح کرد: بیماران مبتلا به کرونا در استان گیلان که تا 150 نفر هم کاهش پیدا کرده بودند به علت عادی شدن شرایط به بالای 350 نفر و حتی تا نزدیک 400 نفر رسید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *