اخبار

تصادفات رانندگی در جاده‌های استان گیلان ۲۳درصد کاهش یافت

سرهنگ جاور صفاری صبح امروز در جمع خبرنگاران وضعیت تصادفات جاده‌ای گیلان را مورد اشاره قرار داد و اظهار داشت: از آغاز امسال تاکنون و در مقایسه با مدت مشابه سال قبل آمار تصادفات جاده‌های برون شهری گیلان 23 درصد کاهش پیدا کرده است.

رئیس پلیس راه استان گیلان آمار جان‌باختگان ناشی از تصادفات جاده‌های برون شهری را هم متذکر شد و تصریح کرد: از ابتدای امسال تاکنون 31 نفر به علت تصادفات در جاده‌های برون شهری گیلان جان خود را از دست داده‌اند که 15 درصد نسبت به سال قبل کاهش داشته است.

وی با بیان اینکه در بخش مجروحان ناشی از تصادفات رانندگی در جاده‌های برون شهری گیلان نیز امسال 935 نفر کمتر از سال گذشته مجروح شده‌اند افزود: 27 درصد از علت وقوع تصادفات در جاده‌های برون شهری استان گیلان عدم توجه به جلو در حین رانندگی بوده است.

رئیس پلیس راه استان گیلان علت 19 درصد از تصادفات جاده‌ای استان را عدم توانایی کنترل وسیله نقلیه ناشی از تخطی از سرعت مطمئنه اعلام کرد و افزود: 19 درصد از علل تصادفات در جاده‌های برون شهری گیلان نیز به علت عدم رعایت حق تقدم به وقوع پیوسته است.

صفاری 18 درصد از علل دیگر تصادفات برون شهری در استان گیلان را هم تجاوز یا انحراف به چپ خودرو اعلام کرد و بیان داشت: در جاده‌هایی که مسیرهای رفت و برگشت آن‌ها از هم مجزا نیستند این حوادث رانندگی اتفاق افتاده است و مسافران باید به این نکته مهم توجه ویژه‌ای داشته باشند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *