اخبار

شاندرمن کجاست ؟

شاندرمن کجاست؟
شاندرمن، بخشی از بهشت ایران است که در استان گیلان واقع شده است. اگر دنبال شهری آرام و خوش آب و هوا هستید، پیشنهاد میکنیم به شاندرمن سری بزنید. این منطقه به مناظر زیبایش معروف است.در شمال شهرستان ماسال، منطقه‎ای بکر و دیدنی به نام شاندرمن قرار گرفته است. می‎گویند شاندرمن، روزگاری محل عبورکاروان‎ها به سمت تالش شمالی و خلخال بوده است. منطقه‎ای کوهستانی و بکر که شهادت سردار جنگل، میرزا کوچک خان جنگلی را به چشم خود دیده است. شاندرمن در زبان تالشی به معنای “با من رفتن” است. خوشبختانه در سال‎های اخیر تمایل به سفرهای طبیعت‎گردی و علاقه به شناخت مناطق بکر گردشگری بیشتر شده است. شاندرمن یکی از زیباترین مناطق شمال ایران است که در استان گیلان و شهرستان ماسال قرار دارد. شهرستان ماسال از دو بخش مرکزی و شاندرمن تشکیل شده است که بخش شاندرمن در فاصله ۱۰ کیلومتری شمال ماسال قرار گرفته است.شهرستان ماسال با قرارگیری در منطقه‌ی خاص جغرافیایی، به قدری مناظر دیدنی و چشم‎اندازهای بکر دارد که پیاده‎روی و لذت بردن از زیبایی‎های آن شما را هیجان زده کند. شما می توانید در شاندرمن مناظر بسیار چشمگیری را مشاهده کنید و از زیبایی آنها لذت ببرید. در این بخش از ماسال، جنگلی وجود دارد به نام تاسکو. به جز مناطق جنگلی این بخش، شما میتوانید از ییلاقات خوش آب و هوا لذت ببرید
بعلاوه، این شهرستان حدود ۱۷ غار کوچک و بزرگ دارد که بزرگترین آن‎ها در شاندرمن قرار گرفته است. غار شگفت‎انگیز آویشو واقع در جنوب غربی شاندرمن، از صدها قندیل بزرگ و کوچک تشکیل شده که طی هزاران سال بوجود آمده است. از دیگر مناطق گردشگری شاندرمن میتوان به جمعه بازار شاندرمن، ییلاقات اولم، سیفی، خشکه دریا، روستای طالب دره و حاجی بیجار، روستای امامزاده شفیع و دیگر مناطق روستایی و ییلاقی اشاره کرد. شاندرمن از نظر آب و هوا دارای شرایط مرطوب جلگه ای است. در قسمت غربی شاندرمن که شامل نواحی کوهستانی است شرایط مرطوب جلگه ای به نیمه مرطوب سرد تبدیل می شود.
بهترین زمان سفر به این منطقه از اردیبهشت شروع میشود وتا مهرماه ادامه دارد. البته قابل ذکر است که در تابستان هوا این منطقه کمی شرجی میشود از چه مسیری به شاندرمن برویم؟
اگر از تهران عازم شاندرمن هستید باید بدانید که تقریبا پنج ساعت بدون توقف در راه خواهید بود. شما میبایست اول خود را به استان گیلان برسانید. برای این منظور شما می توانید وارد جاده قزوین – رشت شده و حدود 220 کیلومتر به سمت شمال حرکت نمایید. سپس مسیر خود را به جاده فومن – سراوان تغییر دهید. شما پس از حدودا 55 کیلومتر به شاندرمن خواهید رسید.
در شاندرمن یکی از هتل های بسیار زیبای این منطقه به نام هتل ملل شاندرمن همانند نگینی در بین ییلاق ها میدرخشد و پیشنهاد میدم به این هتل حتما سری بزنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *