اخبار

گیاهان مناسب برای محوطه ویلا

محوطه سازی ویلا، مزایای زیادی دارد و کمک می‌کند ارزش یک ویلا بیشتر شود. بنابراین زمانی که صاحب ویلا قصد فروش ملک را دارد، به راحتی مشتریان مناسب برای ملک او پیدا خواهد شد. نکات مهمی در طراحی فضای سبز و محوطه سازی ویلا وجود دارد. گیاهان مناسب برای طراحی فضای سبز یکی از این عوامل است.بهترین گیاه برای محوطه سازی، گیاهی است که اولا در شرایط جوی دوام زیادی داشته باشد و به مراقبت کمی نیاز داشته باشد. ثانیا با محیط هماهنگی لازم را داشته باشد. مثلا کاشت اکالیپتوس در مناطق سرد و سردسیر امری اشتباه است. همچنین در مناطق سایه، کاشت بوته های گلدار باعث خراب شدن آن می شود.

درختان سایه انداز:
شاه بلوط، بید مجنون، عرعر، توت آمریکایی، ابریشم، نارون، چنار، پائولینا برخی از درختان سایه اندازی هستند که مناسب برای محوطه سازی اند.

درختانی که به نسبت بقیه ی درختان رشد سریع تری دارند، عبارتند از:
دم موشی
عرعر
سرو نقره ای
اقاقیا
چنار
زیتون تلخ
درخت ابریشم
توت آمریکایی
سدروس

درختان میوه ی مناسب برای محوطه سازی عبارتست از:
پسته
انجیر
گلابی
آلو
زالزالک
شیرخشت
زیتون
ازگیل
گیاهان اقلیمی مناسب برای محوطه سازی کدام است؟
گل ها و درختان تزئینی مقاوم، یک ایوان یا باغ را منحصر به فرد می کند و جلوه ی زیبایی را به آنجا می بخشد.

درختانی که به گرد و خاک مقاوم هستند عبارتند از:
زالزالک
عرعر
ژنکیو
ماگنولیا
داغداغان
لیلکی آمریکایی

درختانی که به آب شور مقاوم هستند عبارتند از:
اقاقیا
سنجد
سپیدار
کنجد
کاج
ایلان
گز
توت

گیاهانی که نسبت به سرما مقاومند، عبارتند از:
ابریشم مصری
سرو نقره ای
کریپتومریا

درختان باد شکن عبارتند از:
توت آمریکایی
زالزالک
گردو
سدروس
سرو خمره ای
نمدار

گیاهانی که از فرسایش خاک محوطه جلوگیری به عمل می آورند عبارتند از:
چنار
توت آمریکایی
سرو نقره ای
توسکا قشلاقی
بید مجنون

درختانی که به سایه مقاوم هستند، عبارتند از:
راش
سکویا
ممرز
سرخس
نوئل

گیاهانی که جاذب پرنده هستند عبارتند از:
زغال اخته
انگور زینتی
امین الدوله
خاس
زیتون
یاس وحشی
پیروکانتا
یاس خوشه ای

گیاهان عطر آگین مناسب برای محوطه:
گیاهان عطر آگین حتی می توانند کوچکترین باغ ها را به تکه ای از بهشت تبدیل نمایند. عطر دل انگیز آن ها، محوطه را تغییر می دهند و شما می توانید لحظاتی را آنجا درنگ کنید و از بوی آن ها لذت ببرید.

اسطوخدوس از جمله درختچه های گرما دوستی است که افراد آن را در اطراف دیوارهایی که رو به سمت شمال است، می کارند و اطرافش را با سنگریزه می پوشانند تا بوی خوب آن را جذب نمایند.

گیاهان شب بو را هم در نزدیک ترین محیط منزلتان بکارید تا هنگامی که در شب هنگام به استراحت مشغول هستید، از بوی خوششان لذت ببرید.

گل ویستریا:
گل ویستریا از جمله گل های خوشبویی است که شما می توانید آن را به روی آلاچیق ها یا فنس ها هدایت نمایید یا این که ان را به شکل درختچه ای کوچک تزئین نمایید. این گیاه، در مقابل سرما بسیار مقاوم بوده و بیشتر نقاط آفتابی را دوست دارد.

گل پلومریا:
گل پلومریا از جمله گل هایی است که کاشت آن باعث می شود، عطر دل انگیزی به محوطه داده شود. نقاط سردسیر بهترین منطقه برای کاشت هستند. زیرا در هنگام زمستان به راحتی می توان به نقاط گرم تر برد.

گل یاس خوشه ای:
گل یاس خوشه ای از جمله گل هایی است که بوی کلاسیک و شیرینی دارد. این گل بیشتر در مناطق سردسیر رواج دارد و در مقابل سرما بسیار مقاوم است. یاس خوشه ای بیشتر خاک مرطوب را دوست دارد و پس از فصل زمستان دوره ی گلدهی خودش را شروع می کند.

گل سوسن:
گل سوسن از جمله گل های خوشبویی است که رشد بسیار آسانی دارد. شما برای پرورش دادن این گل به خاک مرطوب نیاز دارید و بایستی در اطراف آن، سایه ی خنک ایجاد نمایید. ولی باید توجه داشته باشید که به گل ها بایستی حتما آفتاب برسد. چنانچه باغتان نیازهای این گل زیبا را برآورده نمی کند، شما می توانید آن را در گلدان پرورش دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *