اخبار

اهمیت بالکن در طراحی ویلا

بالکن بخشی از ساختمان است که معمولا از دیوارهای ساختمان بیرون زده وجزو بنا محسوب میشود دارای سقف است و یک طرف آن رو به فضای بیرون است بالکن را در اغلب آپارتمان ها می توانیم مشاهده کنیم و به خاطر دیدی که به خیابان ها و سایر ساختمان ها دارند شاید کاربرد چندانی هم نداشته باشند و زیاد مورد توجه افراد قرار نمی گیرند. اما این مسئله در ویلای شمال بسیار متفاوت است زیرا ویلاهای شمال با فضای سبز اطراف آن احاطه شده است و بالکن را به یک فضای مناسب برای استفاده از طبیعت تبدیل کرده است.

بالکن ویلا یکی از مکان های مناسب برای لذت بردن از زیبایی های جنگل و دریا و محوطه ی اطراف ویلا است که همین مسئله موجب شده تا به تراس و بالکن توجه ویژه ای شود و آن را هنگام خرید ویلا مورد توجه قرار دهند.بالکن ویلای شمال که اغلب به دریا و جنگل مشرف است آن را منحصر به فرد ساخته است و با استقبال گرم خریداران همراه است. هرچند که توجه به زیبا سازی یکی از اصول مهم در طراحی بالکن به شمار می رود اما باید اصول و استانداردهایی را نیز برای این کار در نظر گرفت.

توجه به زیباسازی بالکن یکی از اصول مهم هنگام طراحی می باشد. برای زیباسازی می توان در ساخت تراس از گیاهان یا آب نماهای رنگی استفاده کرد و به آن جلوه ای دیگر بخشید.
استفاده از صندلی و میز در بالکن یکی از نکات مهم دیگر می باشد که می تواند آن را به مکانی مناسب برای لذت بردن از یک دورهمی خانوادگی و دوستانه تبدیل کند. برای انتخاب صندلی بالکن باید ابعاد آن را متناسب با اندازه ی بالکن انتخاب کرد و برای بالکن های بزرگ از صندلی و میز بزرگ استفاده نمود.

همچنین یکی دیگر از مواردی که باید به آن توجه کرد جنس صندلی و میزی است که در بالکن از آن استفاده می شود که باید متناسب با آب و هوای مرطوب شمال باشد.
اگر بالکن ویلای شما کوچک است و می خواهید کاری کنید که بزرگ به نظر برسد می توانید از گلدان های ایستاده یا آویزان استفاده کنید و ضمن زیباتر کردن محیط بالکن خود، آن را بزرگ تر نیز جلوه دهید.
برای پوشش کف بالکن می توانید از کف پوش هایی همچون چمن مصنوعی، پارکت یا … استفاده کنید. استفاده از چمن طبیعی به دلیل آنکه نیازمند رسیدگی های مکرر هستند و زود خراب می شوند گزینه ی مناسبی نیستند.
یکی از موارد دیگر استفاده از نورهای خوش رنگ می باشد و نگاه ها را به سمت خود معطوف می کند و به بالکن زیبایی دو چندان می بخشد. همچنین می توان از زیباسازهای دیگر همچون استفاده از شمع نیز بهره برد و زیبایی دو چندانی را به بالکن بخشید.
در نظر گرفتن بالکن برای ویلا هنگام خرید ویلا در زیباسازی یک ویلا تاثیر به سزایی دارد و توجه به زیبا سازی بالکن یکی از موارد مهم در ساخت ویلا می باشد که برای زیباسازی آن چند مورد بیان شد. ضمن توجه به این نکات و در نظر گرفتن طراحی مناسب برای فضای سبز اطراف، می توان بالکن را به یک مکان دلنشین تبدیل کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *