اخبار

نکاتی که قبل از خرید زمین باید مورد توجه قرار بگیرد:

نکاتی مهم برای خرید زمین در شمال
چه قصد شما خرید زمین در شمال باشد و چه هر فعالیت اقتصادی و خرید و فروش دیگری، خوب است بدانید که آنچه در هر معامله‌ای بیشتر از خود معامله حائز اهمیت است، آگاهی و اشراف کامل شما به موضوع مورد معامله و در نظر گرفتن تمامی جوانب در این معامله است.

خرید زمین در شمال هم درست است که شکلی از سرمایه‌گذاری است که امروزه فراوانی زیادی پیدا کرده، اما نباید این تصور را داشت که چون زیاد انجام می‌شود پس حتماً کار آسانی خواهد بود. در واقع باید این را بدانید که اگر نیازها و انتظارات و پیش‌بینی‌های شما با معامله‌ای که انجام می‌دهید همسو نباشند، نتیجه مطلوبی را برایتان رقم نخواهند زد. پس بهتر آن است که فکر شده و درست تصمیم بگیرید. شاید خرید زمین در شمال اقدام درستی برای شما نباشد!
نکاتی که قبل از خرید زمین باید مورد توجه قرار بگیرد:

1. هدفتان چیست؟
در گام اول باید کاملاً بدانید که هدف شما از این سرمایه‌گذاری چیست؟ و تصمیم شما به خرید زمین در شمال تا چه اندازه این هدف را پوشش خواهد داد؟ آیا هدف شما ساخت و ساز در این زمین و تبدیل‌اش به یک ملک تجاری و با فعالیتی مشخص است؟ یا قصدتان این است به همین شکل و به عنوان سرمایه‌ای آن را نگه دارید؟

2. بودجه‌تان چقدر است؟
حتماً پیش از معامله میزان دقیق سرمایه‌تان را مشخص کنید. این کار به شما کمک خواهد کرد سریع‌تر بتوانید زمین مورد نظرتان را پیدا کنید. زیرا میزان سرمایه که در اختیار دارید مشخص خواهد کرد چه زمینی متناسب با بودجه شما است.

3. منطقه زمین را مشخص کنید!
وقتی تصمیمتان از خرید زمین در شمال قطعی شد حتماً منطقه‌ای که قرار است در آن اقدام به خرید زمین کنید را بررسی نمایید. موقعیت منطقه و رشد منطقه را در نظر بگیرید و سپس با آگاهی بیشتری اقدام به خرید زمین در شمال نمایید.

4.مشاور املاک مورد اعتماد در منطقه پیدا کنید: مشاور املاکی را پیدا کنید که به منطقه تسلط و شناخت کافی داشته باشد اطلاعات کافی در مورد زمین ،مدارک و طرح های منطقه داشته باشد و صادقانه برای پیدا کردن زمین مورد نظر به شما مشاوره دهد

5. به سند زمین دقت نمایید!
نکته مهم دیگر در خصوص خرید زمین در شمال توجه به سند زمین است. اول اینکه از سند دار بودن زمین اطمینان صد در صد حاصل کنید. زیرا متاسفانه در هر معامله‌ای افرادی غیرقابل اطمینان و سودجو هستند که اگر در مقابل آن‌ها دقت و ریزبینی کافی نداشته باشید، با حقه‌بازی سرمایه‌تان را از چنگ شما در خواهند آورد و برای باز پس گرفتنش شما را دچار دردسرهای فراوانی می‌کنند. پس احتیاط این امر را حتماً در نظر بگیرید و چه بهتر آنکه برای اطمینان در امن بودن معامله‌تان، از یک مشاور متخصص در زمینه خرید و فروش املاک راهنمایی بگیرید و هم پای او پیش بروید.

6. زمین را از لحاظ حقوقی بررسی نمایید!
از مهم‌ترین اقدامات شما در هنگام خرید زمین در شمال یا هر کجای دیگری که می‌خواهید این است که از طریق شهرداری اطمینان حاصل نمایید که این زمین مشکلات حقوقی و ساخت ندارد. به عنوان مثال مطمئن شوید که این زمین نیاز به عقب‌نشینی نخواهد داشت. و موارد مهم دیگری از این قبیل.

7. کاربری زمین‌تان را مشخص کنید!
اگر قصد شما از خرید زمین در شمال این است که در آن زمین فعالیتی را شروع کنید و به سرعت وارد چرخه برداشت سود شوید، باید از ابتدای امر هدف و نوع کاربری که برای زمین خود در نظر دارید را مشخص کنید و با توجه به همان زمین مناسبی را خریداری نمایید که امکان دریافت مجوزهای لازم را دارا باشد.

شما میتوانید گروه مشاورین املاک کاسپیلند را به عنوان تیمی از مشاوران و کارشناسان متخصص و با تجربه در زمینه خرید و فروش زمین و ملک در گیلان انتخاب کنید و تجربه‌ای دلچسب از خرید زمین و ویلا در گیلان داشته باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *