اخبار

نکاتی مهم که در سرمایه گذاری املاک باید به آن توجه کنید

هنگام سرمایه‌گذاری در املاک به چه چیزهایی باید توجه کنیم؟

چه ملک شخصیتان باشد، چه ویلایی که فقط تعطیلات از آن استفاده می‌کنید، چه ملکی با سرمایه‌گذاری بلند مدت، چه ملکی اجاره‌ای یا خانه‌ای که برنامه خرید آن را دارید، باید بدانید سرمایه‌گذاری در املاک و مستغلات برای شما سود آور ترین سرمایه گذاری است.

برنامه‌ریزی، آماده‌سازی و مدیریت اقداماتی که در حوزه املاک انجام می دهید، به شما این اجازه را می‌دهند که ثروت خود را در این حوزه افزایش دهید، این برنامه می‌تواند شامل فروش سریع یا حتی اجاره دادن یک ملک باشد.

ارزش متعارف بازار یا کمتر

سرمایه‌گذاری در املاک و مستغلات، به خرید یک ملک خوب، با ارزش متعارف بازار گفته می‌شود که در صورت خرید یا سرمایه‌گذاری، اولین خانه‌تان به حساب می‌آید.

این کار برایتان آغاز فوق‌العاده‌ای خواهد بود. اگر بتوانید ملک را کمتر از ارزش متعارف بازار بخرید بهتر نیز خواهد شد!

به هر حال اگر دربارهٔ بازار محلی‌تان به طور کامل تحقیق نکرده باشید، صرفا توانایی خرید با قیمتی پایین‌تر، یک سرمایه‌گذاری خوب و کامل را تضمین نمی‌کند!

فوت و فن تحقیق در بازار محلی

در استانهای مختلف، بازار املاک یک بازار محلی است، اما در کلان شهرهایی چون تهران، این بازار تحت تاثیر مسائل مختلفی قرار می‌گیرد.

دقت عمل به خرج دهید تا مطمئن شوید صرفا ملکی نمی‌خرید که به نظر، قیمت خوبی دارد، شاید بعد از خرید متوجه شدید که این ملک، در منطقه ای نامطلوب و نامناسب واقع شده است.

باید بدانید که چه منطقه‌ای را هدف قرار داده‌اید؟ چه چیزی باعث می‌شود منطقهٔ خوبی به نظر آید؟

باید بدانید در صورت برنامه‌ریزی برای حفظ خانه‌ به عنوان ملک دائمی یا شخصی، آیا سرمایه‌‌ای که صرف کرده اید، افزایش می‌یابد؟

اگر این خانه قرار است ملکی باشد که شما اجاره می‌هید، بهتر است مطمئن شوید در منطقه‌ای آن را خریداری می‌کنید که افزایش قیمت و یا درخواست‌های مداوم برای اجاره وجود دارد.

همچنین ممکن است بعد از خرید یک خانه، نیاز باشد که تعمیرات یا تغییراتی در آن ایجاد کنید، از خود بپرسید، وقتی نوسازی ملکتان تمام شود بازار چه چیزی برای شما دارد؟

شما به یک کار‌شناس املاک که بازار محلی را به خوبی بشناسد نیاز دارید، او می تواند به سوالات شما درباره ملکی که می خرید جواب دهد و دغدغه های شما را رفع کند.

به خاطر داشته باشید، کسب آگاهی از بازار محلی‌ای که در آن پیش‌بینی سرمایه‌گذاری ملک کرده‌اید، امری ضروری است. به همین خاطر بهتر است، به مشاورین املاکی مراجعه کنید که به صورت رسمی و قانونی، سال ها است در این حوزه فعالیت میکند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *